Ish-deputetja mbështet ministrin Krasniqi i cili kërkoi bojkotimin e lokaleve që s’u shërbejnë komuniteteve

Prishtinë | 22 Nën 2021 | 08:06 | Nga Ekonomia Online

Ish-depuetja e Kuvendit të Kosovës Besa Ismanili përmes një postimi në facebook ka mbështetur Minisitrin e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal  i cili kërkoi bojkot ndaj lokaleve që nuk u shërbejnë komuniteteve.

Ministri Krasniqi, ka bërë thirrje që të bojkotohen lokalet ku nuk u shërbehet komuniteteve, teksa ka treguar një rast të tillë që ka ndodhur së fundi në qytetin e Gjakovës.

“Rasti i më i fundit i përjashtimit të pjesëtarëve të grupit të caktuar etnik, nga lokalet, për të cilin alarmoi ministri Elbert Krasniqi , risjellë racismin e rikonstruktuar në vetëdijen publike ndaj të cilës duhet të reagojmë fuqishëm deri në korrigjim dhe riedukim”, shkruan Ismaili.

Postimi i plotë:

Të ngjashme