Ishte raportuar e zhdukur, femra nga Prishtina dyshohet se u dhunua nga dy persona

Prishtinë | 30 Kor 2021 | 09:33 | Nga Ekonomia Online

Një femër që ishte raportuar e zhdukur në Prishtinë, po dyshohet se është dhunuar.

Policia e Kosovës ka thënë se më 29.07.2021 pas një pune hetimore është identifikuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti në bashkë veprim me një të dyshuar tjetër kanë kryer veprën penale (dhunim) ndaj viktimës femër kosovare që ishte raportuar si person i zhdukur.

I dyshuari është intervistuar në prezencë të avokatit dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Detaje tjera rreth rastit nuk dihen. 

Të ngjashme