Mitrovicasit kërkojnë ndaljen e vrasjeve (VIDEO)

Mitrovicë | 07 Maj 2017 | 20:14 | Nga

Shumë mitrovicas të dielën marshuan në qytet me një kërkesë të vetme.

Ata duan të ndalen vrasjet.

Në rendin e parë , janë familjarët e Ermal Kamberit, të riut që u vra të premten në mbrëmje në një kafiteri të qytetit.

Kjo vrasje shqetësoi gjithë Mitrovicën dhe shoqëria civile organizoi marshin me moton “Nga këtu të rinjët mitrovicas, po kërkojnë që këto gjëra të ndalen”.

E edhe kryetari Agim Bahtiri , dënoi ashpër vrasjen në vendin e punës, të Ermal Kamberaj duke kërkuar që ky rast të zbulohet sa më shpejt.

Edhe dy ditë pas vrasjes, lotët s’po mund t’i ndalin edhe familja edhe shoqëria.

Shikojeni kronikën e Klan Kosovës:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme