Nxënësve me kushte të rënda ekonomike në Prizren, u shpërndahen pajisje shkollore dhe tableta

Prishtinë | 30 Sht 2020 | 17:53 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Drejtoria Komunale e Arsimit në Prizren ka pranuar një donacion me tableta dhe pajisje shkollore  nga  banka Raiffeisen, për fëmijët e familjeve me vështirësi ekonomike.

Në këtë ceremoni morën pjesë përfaqësueses nga ministria e Arsimit nga komuna, banka Raiffeisen

Xhemile Thaçi Vezgishi, drejtoreshë në Drejtorinë e Arsimit në këtë komunë tha se kjo është një ndihmë e mirëseardhur.

Ajo ka thënë se ka kërkesa për pajisje edhe për nxënës të tjerë

“Shpresojmë që bashkëpunimi jonë do të vazhdojë tutje dhe të gëzojmë mbështetjen e këtyre organizatave. Ka kërkesa për pajisje të tilla dhe se si DKA janë duke bërë përpjekje që të sigurojnë pajisje për të gjithë nxënësit”, tha ajo.

Lexo më shumë:

Të ngjashme