Parashikimi i motit

Prishtinë | 25 Pri 2017 | 09:17 | Nga

Mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara do të mbajë sot në Kosovë.
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 1-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi me shpejtësi deri 9m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme