Parashikimi i motit për sot

Prishtinë | 14 Nën 2016 | 09:23 | Nga

Instituti Hidrometeorologjik ka parashikuar për ditën e sotme mot të vranët dhe me periudha të gjata me diell.

Sipas IHMK-së, këto masa të ajrit me origjinë nga veriu i kontinentit do të jenë të qëndrueshme për tri ditët e para të javës, duke e zbritur merkurin në termometër nga zero deri -4 gradë Celsius, derisa maksimalet e ditës pritet të lëvizin nga 5-9 gradë Celsius

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme