Partia Fjala kujton përvjetorin e Koshares

Prishtinë | 09 Pri 2020 | 10:13 | Nga Ekonomia Online

Beteja e Koshares është ndër betejat më të mëdha dhe më të rëndësishme për çlirimin e Kosovës nga regjimi i Serbisë.Kjo betejë u zhvillua nga burra të mëdhenj në krye me Komandantin suprem Agim Ramadanin.
Kjo betejë që u zhvillua me 9 Prill 1999 rezultoj me thyrjen e Kufirit të Kosovës dhe Shqipërisë dhe bëri bashkimin e Shqiptarëve.

Ata burra në krye me Komandantin suprem Agim Ramadanin do të mbesin gjithmonë në kujtimet tona. Vepra dhe sakrifica e tyre duhet të na shërbejnë si shembull se si luftohet dhe vdiset për vendin tonë.


Të ngjashme