Shënohet Dita e dëshmoreve të Prishtinës

Prishtinë | 18 Pri 2017 | 08:05 | Nga

Sot shënohet Dita e dëshmoreve të Komunës së Prishtinës.

Për shënimin e kësaj dite, Komuna e Prishtinës ka organizuar disa aktivitete për të nderuar dëshmorët.

Përveç homazheve, gjatë ditës do të ketë edhe një aktivitet humanitar për dhurimin e gjakut, po ashtu organizuar nga Komuna e Prishtinës dhe një akademi përkujtimore për dëshmorët.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme