Sindikata e punëtorëve të ATK-së merr vendim për vazhdim të grevës, nga e hëna me orar të plotë

Prishtinë | 23 Kor 2021 | 16:20 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Sindikata e punëtorëve të ATK-së ka marrë vendim që të vazhdojnë grevën e tyre e tashmë me orar të plotë nga e hëna, grevë kjo që do zgjas nga ora 08:00 deri në orën 16:00, raporton Ekonomia Online.

Arlinda Bajraj nga Sindikata e punëtorëve të ATK-së, në një konferencë për medie tha se kjo grevë do vazhdojë deri në realizimin e kërkesave të tyre.

“Ne veçse kemi paralajmëruar vazhdimisht për mbajtjen e grevë, ku 100% stafi ka mbështetur këtë grevë, dhe sot është dita e shtatë e kësaj greve, dhe edhe pse kemi dërguar vazhdimisht kërkesat tona nuk kemi marrë akoma as edhe një përgjigje, kështu që kemi marrë vendim që greva të vazhdojë e tashmë nga e Hëna greva do jetë e plotë nga ora 8 deri në 16:00 deri sa të realizohen kërkesat tona”, tha Bajraj.

Lexo më shumë:

Të ngjashme