Në vizitën e sotme të Ramës në “Devolli Corporation” ishin të ftuar edhe krerët e mbi 50 bizneseve

Prishtinë | 19 Qer 2022 | 22:14 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po qëndron në Kosovë ndërkaq sot së bashku me disa ministra vizitoi dy fabrikat e eksportuesit më të madh kosovar “Devolli Corporation”.

Ai u mahnit me atë që pa në këto dy hapësira prodhimi në Kosovë, M&Sillosi dhe Comodita, ndërsa në këtë ngjarje, ishin të ftuar edhe krerët e mbi 50 bizneseve ndër më të fuqishmet në vend, përcjell klankosova.tv.

Lista e të ftuarve:

Të ngjashme