Pa votat e opozitës, Komisioni për Legjislacion voton Projektligjin për KPM-në

Prishtinë | 06 Qer 2024 | 13:24 | Nga Gzim Mujaj Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Pa votat e opozitës, Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit ka miratuar projektligjin për Komisionin e Pavarur për Media, raporton Ekonomia Online.

Krahas këtij Projektligji, ky komision ka votuar edhe Projektligjin për Këshillin e Sigurisë së Kosovës; atë për zyrtarët publikë dhe projektligjin për rrugët.

Në këtë komision morën pjesë vetëm anëtare e Komisionit nga mazhoranca ndërkaq anëtarë nga opozita munguan në këtë mbledhje.

Të ngjashme