Limaj: Të ndërtojmë konsensus për demarkacionin

Prishtinë | 05 Gus 2016 | 13:19 | Nga

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka folur para mediave për atë se çfarë është biseduar në takimin që u zhvillua sot me ambasadoret.

Ka qenë një agjende e paraparë para disa ditësh dhe jemi takuar sot për të biseduar për dy tri tema, për të provuar për të gjetur një konsensus ka thënë Limaj pas këtij takimi..

“Tema kryesore sot ka qenë Demarkacioni. Gjykimi im është provohet të ndërtohet një konsensus për çështjen e demarkacionit, të mblidhen ato konkluzionet e deputetëve të dala nga debati në Kuvend, të trajtohen seriozisht argumentet pro dhe kundër dhe ndërtimi i një komisioni i cili praktikisht do të rishikonte komplet këtë çështje”, ka thënë Limaj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme