PDK në Vushtrri propozon shtatë kandidatë për deputetë

Prishtinë | 14 Jan 2021 | 19:57 | Nga Ekonomia Online

Dega e PDK-së në Vushtrri ka përmbyll procesin e përzgjedhjes së kandidaturave për deputetë.

Kandidatët e propozuar janë votuar në mënyrë unanime.

Emrat e propozuar nga Kryesia janë:

Kurtan Kajtazi,

Xhevahire Izmaku,

Ferit idrizi,

Isa Hajrizi,

Jeton Salihu,

Bajram Beqiri dhe

Menduh Abazi

Katër nga këta emra pritet të jenë në listën finale të kandidatëve për deputetë nga PDK në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare që do të mbahen me 14 shkurt 2021.

Listën e ka bërë të ditur shefi i asamblistëve të PDK-së në Vushtrri, Ilmi Azemi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme