Shpërthim afër aeroportit të Bolonjës në Itali: Një i vdekur, mbi 70 të lënduar

Prishtinë | 06 Gus 2018 | 17:39 | Nga

Të paktën një person është mbetur i vdekur dhe 70 të tjerë kanë mbetur të lënduar pas një shpërthimi të madh pranë aeroportit të Bolognas në Itali.

Sipas raportit të policisë, të lënduarit janë me djegie të rënda kur një cisternë benzine ka shpërthyer pas një aksidenti trafiku, transmeton Lajmi.net

Pamjet dramatike të ndara në mediat sociale tregojnë një zjarr të madh në qiell dhe tymi që ngrihet mbi aeroportin në veri të vendit.

Sipas dëshmitarëve ka ndodhur një perplasje që përfshiu edhe një cisternë me benzinë, ku automjeti më pas shpërtheu. Policia tha se kanë mbyllur autostratën.

Zjarrfikësit italianë kanë dalë në vendin e ngjarjes së bashku me ekipet përgjegjëse emergjente dhe po lokalizojnë rastin.

 

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme