Shqipëria publikon listën finale për “EURO 2024”, largohet një lojtar

Prishtinë | 08 Qer 2024 | 12:32 | Nga Ekonomia Online

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se Sylvinho ka vendosur për listën përfundimtare për “EURO 2024”.

Nga lista prej 27 lojtarëve, sa i kishte në dispozicion për dy ndeshjet miqësore, Sylvinho ka larguar portierin e katërt, Simon Simoni.

Mirëpo, siç bën me dije FSHF-ja, Simon Simoni do të jetë pjesë e kampit shqiptar në Gjermani.

Kjo ishte ftesa e parë për portierin e ri te Shqipëria, mirëpo nuk arriti të marrë asnjë minut të vetëm në dy ndeshjet ndaj Lihtenshtajnit dhe Azerbajxhanit.

Kombëtarja e Shqipërisë do të nisë aventurën evropiane me Italinë më 15 qershor, derisa ndeshjen e dytë e luan më 19 qershor ndaj Kroacisë, teksa atë të tretën më 24 qershor ndaj Spanjës.

Të ngjashme