Si të merrni veten pas festave, me këta tre përbërës humbni deri 10 kg

Prishtinë | 16 Jan 2023 | 22:05 | Nga Ekonomia Online

Humbja e peshës pas festave të dhjetorit është e vështirë dhe veçanërisht mirëmbajtja e peshës ideale të trupit.

Dhjami në trup është vështirë të digjet dhe shpesh është e vështirë të arrihen rezultatet të cilat dëshirojmë. Për fat të mirë ka mënyra natyrale që mund ta zgjidhin këtë problem.

Më poshtë është një mënyrë e lehtë për të humbur peshë:

Përbërësit që ju duhen:

4 lugë gjelle mjaltë,

2 lugë çaji kanellë,

500 ml ujë.

Udhëzimet:

Përzieni kanellën në ujë të vluar dhe më pas lëreni të ftohet. Shtojeni mjaltin pasi të jetë ftohur uji me kanellë , mos e shtoni nëse pija është ende e nxehtë, sigurohuni që të jetë e ftohur.

Pijeni këtë para se të flini çdo natë dhe në mëngjes kur të zgjoheni. Mos pini më shumë se gjysmë filxhani përnjëherë!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme