S’ka kuorum, dështon konstituimi i Komisionit hetimor për tekstet shkollore

Prishtinë | 18 Pri 2024 | 10:40 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në mungesë kuorumi ka dështuar të bëhet konstituimi i Komisionit Hetimor Parlamentar për subvencionimin e teksteve shkollore dhe mjeteve shkollore për vitin shkollor 2023/2024, raporton Ekonomia Online.

Në komision ishin të pranishëm vetëm pesë deputetë. Shemsedin Dreshaj i AAK-së, Bekim Haxhiu i PDK-së dhe nga radhët e VV-së ishin tre deputetë, Mefail Bajqinovci, Arjeta Fejza dhe Mirlinda Tishukaj Sadiku.

Të ngjashme