Sonte ndeshja Slloveni-Kosovë

Prishtinë | 31 Gus 2016 | 10:21 | Nga

Përfaqësuesja e Kosovës është e gatshme për ta shkruar historinë me fillimin e kualifikimeve për “EuroBasket 2017”.

Kosova takohet sonte me Slloveninë në Grupin E të eliminatoreve për Kampionatin evropian në basketboll.

Ndeshja në Ljubljanë do të fillojë në ora 20:00.

Në këtë grup bëjnë gara edhe Ukraina dhe Bullgaria.

Krahas grumbullimit në Prishtinë, Kosova i ka zhvilluar edhe nëntë ndeshje miqësore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme