Ambasada e Britanisë: Atmosferë e shkëlqyer, tifozët e Kosovës dhe Anglisë po festojnë së bashku

Prishtinë | 17 Nën 2019 | 16:57 | Nga Ekonomia Online

Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë, ka mbetur e befasuar me mikpritjen që po ju bëhet shtetasve anglezë në Prishtinë.

Ambasada britanike përmes një postimi në Facebook ka shkruar se një atmosferë e shkëlqyer po mbizotëron në qendër të Prishtinës ku dy tifozëritë po festojnë së bashku.

Në njoftimin e ambasadës po thuhet se tani ka ardhur koha e lojës mes Kosovë dhe Anglisë dhe le të fiton skuadra më e mirë që do të jetë në fushë.

“Ka ardhur koha…ngazëllimi i madh në Prishtinë, gjersa tifozët e Kosovës dhe Anglisë po festojnë së bashku në mes të një atmosfere të shkëlqyer në qendër të qytetit. Le të fitojë skuadra më e mirë”, thuhet në postimin e tyre në Facebook, percjell metro.

It’s almost time… the excitement’s building in Pristina, as Kosovo and England fans celebrate together amidst a great…

Gepostet von British Embassy, Pristina am Sonntag, 17. November 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme