Kosova-Gjibraltari, startojnë Zhegrova, Nuhiu e Berisha

Prishtinë | 10 Tet 2019 | 17:51 | Nga Ekonomia Online

Janë publikuar formacionet zyrtare për miqësoren mes Kosovës dhe Gjibraltarit.Kosova do të hyjë në këtë ndeshje me disa ndryshime.

Bernard Challandes dëshiron t’ua japë shansin atyre që nuk janë aktivizuar shumë, dhe në anën tjetër t’i ruajë titullarët për sfidën e rëndësishme që “Dardanët” e zhvillojnë të hënën kundër Malit të Zi.

Milot Rashica s’do të luajë asnjë minutë në këtë takim, por do të startojë kundër Malit të Zi, Challandes ka ndërruar pothuajse gjithë 11-shen.

Kosova: Samir Ujkani, Kololli, Dreshevic, Xhemajli, Hadërgjonaj, Rashkaj, Berisha, Muslija, Zhegrova, Bernard Berisha dhe Atdhe Nuhiu.

Gjibraltari:

Të ngjashme