Leroy Sane deklarohet për mos grumbullimin e tij me Gjermaninë

BOLZANO, ITALY - MAY 24: Leroy Sane of Germany looks on during the Southern Tyrol Training Camp day two on May 24, 2018 in Bolzano, Italy. (Photo by TF-Images/Getty Images)
Prishtinë | 05 Qer 2018 | 16:15 | Nga

Lënia jashtë e Leroy Sane nga grumbullimi me përfaqësuesen e Gjermanisë për Kampionatin Botëror në Rusi, shkaktoi komente të shumta dhe habi të madhe anembanë.

Bëhet fjalë për një futbollistë shumë të talentuar, i cili me Manchester City’n kaloi një formë shumë të mirë dhe përveç se u shpall me Cityzens” kampion i Premier League, 22 vjeçari ishte asistuesi i dytë më i mirë i ligës angleze.

Së fundmi, ka reaguar edhe vet Leroy Sane përmes një postimi, ku ka falënderuar të gjithë për përkrahjen që i kanë dhënë gjatë këtyre dy ditëve, pas publikimit të lajmit.

“E qartë që jam i dëshpëruar se nuk do të marrë pjesë në Kupën e Botës, por më duhet ta pranoj këtë vendim dhe do të kthehem edhe më i fortë në të ardhmen”, tha Sane.

Ai po ashtu, i uroi gjitha të mirat përfaqësueses së Gjermanisë në Botërorin e Rusisë, duke i thënë “Die Mannschaft” që të kthehen me titullin e kampionit të botës nga Rusia.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme