Përfundon pjesa e parë e takimit, Dardanët barazojnë mrekullisht

Prishtinë | 07 Sht 2019 | 15:53 | Nga Ekonomia Online

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Çekisë me rezultat 1-1.

Golin e parë të kësaj ndeshje e realizoi futbollisti çek, Patrik Schick, në minutën e 16-të, njofton Klan Kosova.

Ndërsa vetëm pas katër minutave lojë, ishte sulmuesi Vedat Muriqi ai i cili arriti ta barazoi rezultatin për Dardanët.

Përballja për t’u kualifikuar për Euro 2020 është duke u zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme