Sarri kërkon ish futbollistin e tij nga Chelsea në Juventus

Prishtinë | 14 Jan 2020 | 11:41 | Nga Ekonomia Online

Emerson Palmieri është një emër i nxehtë te Juventus.

Trajneri Maurizio Sarri pëlqen mbrojtësin e krahut të Kombëtares italiane, ish futbollist i tij nga Chelsea, raportojnë mediat italiane.

Andaj, Sarri ka njoftuar drejtuesit e Juventusit se pëlqen Emersonin dhe do të dëshironte të ribashkohej me të në Torino.

Andaj, mbetet të shihet nëse Bianconerët do të paraqesin ofertë për transferimin e tij nga Chelsea, gjatë këtij afati kalimtar të janarit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme