Tifozët rrahin trajnerin dhe lojtarët mysafirë, disa të lënduar

Prishtinë | 07 Shk 2022 | 12:37 | Nga Ekonomia Online

Dhuna nuk ka vend në aktivitete sportive, por fatkeqësisht këtë fundjavë në Greqi jemi dëshmitarë të skenave aspak të hijshme.

Gjegjësisht, në ndeshjen play-off të grupit A1 të rajonit të Halkidikit ndërmjet Kassandra dhe Galatista, një grup tifozësh vendas rrahën trajnerin e ekipit të tyre dhe plagosën disa futbollistë, shkruan Gazeta lokale, shkruajnë gazetat greke.

Në këtë gazetë transmetohet edhe një video e gjithë ngjarjes, ku shihen individë të shtrirë në tokë dhe duke u mbrojtur pas një skandali të madh.

Mysafirët kaluan në epërsi në këtë ndeshje me golin e Nikos Ladopulos në minutën e 48-të, i cili irritoi tifozët vendas, por “tmerri” i vërtetë ndodhi në minutën e 75-të.

Më pas, Cassandra kërkoi penallti, por arbitri Bisukis refuzoi dhe i dha karton të verdhë sulmuesit vendas, pas së cilës pasoi patjetër pushim.

Futbollistët dhe agjentët e tribunës protestuan dhe në kaosin e tyre, tifozët vrapuan në fushë dhe goditën fillimisht trajnerin e Galatistas, Janis Kartu, i cili u transportua në spital me koka të përgjakur.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme