“Treshi Përsheshi”, Sevdai Radogoshi kujton Lecin dhe Cimën me një foto të vitit 1986-të

Prishtinë | 06 Gus 2021 | 16:34 | Nga Ekonomia Online

Humoristi i njohur kosovar është rikthyer në kohë.

Sevdai Radogoshi, ka ndarë një imazh në profilin e tij zyrtar në Instagram me miqtë dhe kolegët.

Fotoja është e vitit 1986-të, gjatë xhirimeve te ndonjë skeçi humoristik, pasi sipas fotos humoristët, Rasim Thaçi-Cima dhe Ibrahim Krajkova-Leci dhe Sevdai Radogoshi-Qumili shihen të veshur me veshjet e rolit të tyre që i ka identifikuar çdoherë.

“#Treshi Përsheshi# dhjetor 1986 ekipi i RTP Rexhisor: Fatmir Lama, Redaktor: Mustaf Halili, Organizator: Ibrahim Istrefaj, Tonist: Lulzim Kryeziu & Albert Mulluqi etj”, ka shkruar në përshkrimin e postimit humoristi, teksa ka zbuluar se fotografia është realizuar në Gjakovë.

Ndryshe, Ibrahim Krajkova-Leci ka ndërruar jetë me 14 nëntor në vitin 2015-të, ndërsa Rasim Thaçi-Cima ndërroi jetë në muajin mars të këtij viti si pasojë e infektimit me koronavirus i cili ia kishte përkeqësuar gjendjen të ndjerit.

Kujtojmë se, të dy mbeten ikonat e humorit kosovar dhe natyrisht se do mbahen mend gjatë në kinematografinë kosovare.

Ndryshe, Ibrahim Krajkova-Leci ka ndërruar jetë me 14 nëntor në vitin 2015-të, ndërsa Rasim Thaçi-Cima ndërroi jetë në muajin mars të këtij viti si pasojë e infektimit me koronavirus i cili ia kishte përkeqësuar gjendjen të ndjerit.

Kujtojmë se, të dy mbeten ikonat e humorit kosovar dhe natyrisht se do mbahen mend gjatë në kinematografinë kosovare.

Të ngjashme