Emërohen top dhjetë ‘Galaktikët’ – Mbappe, Haaland e Rashford nuk ka se si të mungojnë

Prishtinë | 20 Shk 2021 | 14:33 | Nga Ekonomia Online

Kylian Mbappe dhe Erling Haaland kanë filluar të dominojnë botën e futbollit me golat dhe lojën e tyre.

Sulmuesi i Paris Saint Germianit dhe ai i Borussia Dortmundit po dhurojnë spektakël me paraqitjet që po i bëjnë, e që shiheni si lojtarët më premtues pas epokës së Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos.

Sidoqoftë, Mbappe dhe Haaland nuk janë të vetmit lojtarë që janë duke shkëlqyer nën moshën 23 vjeç.

Më poshtë mund të shikoni top dhjetë ‘Galaktikët’ të renditur nga AS:

Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain) – 22 vjeç

Erling Braut Haaland (Borussia Dortmund) – 23 vjeç

Marcus Rashford ( Manchester United ) – 23 vjeç

Phil Foden (Manchester City) – 20 vjeç

Ansu Fati (Barcelona) – 18 vjeç

Lautaro Martinez (Inter Milan) – 23 vjeç

Alphonso Davies (Bayern Munich) – 20 vjeç

Ferran Torres (Manchester City) – 20 vjeç

Jadon Sancho (Borussia Dortmund) – 20 vjeç

Joao Felix (Atletico Madrid) – 21 vjeç.


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme