Vodhën 20 mijë euro, arrestohen tre persona

Prishtinë | 08 Qer 2024 | 09:41 | Nga Ekonomia Online

Tre persona janë arrestuar në Gjilan për një vjedhje të rëndë.

Policia në raportin 24-orësh ka njoftuar se të dyshuarit i kishin vjedhur dikujt 20 mijë euro.

“Raportohet se më 07.06.2024 janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që të njëjtit i kanë vjedhur viktimës mashkull kosovar 20 000 euro. Me vendim të prokurorit pas intervistimit dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje dhe një tjetër është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Të ngjashme