Zhegrova në ekipin e vitit të Ligue 1 në EA Sports

Prishtinë | 15 Maj 2024 | 17:44 | Nga Ekonomia Online

Edon Zhegrova pati një sezon fantastik individual në Francë me ekipin, Lille.

Ylli kosovar pati paraqitje mjaft të mira, duke qenë kyç për skuadrën e Paulo Fonsecas.

Zhegrova ishte pjesë e të nominuarve për futbollistin më të mirë të sezonit nga Ligue 1, por nuk e fitoi.

E ai u fut në ekipin e sezonit të Ligue 1 nga EA Sports.

Bashkë me të ishin edhe tre bashkëlojtarë të tij.

Me paraqitjet e tij, Edon Zhegrova ka zgjuar interesim nga shumë skuadra të mëdha evropiane dhe mund të ndryshojë ambient në afatin kalimtar të verës.

Të ngjashme