ZRrE vendos tarifat e reja: Rryma shtrenjtohet për 14 për qind

Prishtinë | 23 Mar 2023 | 11:53 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRrE), në mbledhjen e mbajtur të enjten, ka miratuar tarifat e reja për KESCO-n. Kësisoj, rryma duke filluar nga 1 prilli do të shtrenjtohet për 14% bazuar në këto tarifa, raporton Ekonomia Online.

Kështu ka marrë vendim Bordi i ZRrE-së të enjten.

Një vendim i tillë ka pasur kundërshtime nga opozita dhe shoqëria civile në Kosovë.

Megjithatë, Qeveria e Kosovës muajve të fundit ka ndarë milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike.

Të ngjashme