Ambasadorja e Kosovës pret Sveçlën në Itali

Prishtinë | 06 Qer 2024 | 16:06 | Nga Ekonomia Online

Ambasadorja e Kosovës në Itali, Lendita Haxhitasimi, ka pritur ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlën, në ambasadën e Kosovës në Itali.

Bashkë me Sveçlën, në Itali gjendet edhe delegacioni shoqërues, në kuadër të vizitës së ministrit.

“Mirëprita me kënaqësi në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Itali, ministrin e Punëve të Brendshme të Republikës se Kosovës, z.Xhelal Sveçla, dhe delegacionin shoqërues, në kuadër të vizitës së Ministrit Sveçla në Itali”, shkroi ambasadorja në Facebook.

Të ngjashme