Arrestohet një i dyshuar për kontrabandim me mallra

Prishtinë | 25 Maj 2023 | 16:48 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka arrestuar M.K i dyshuar për kontrabandim me mallra.

Sipas komunikatës ai është ndaluar në brezin kufitar, që po drejtonte një kombi pa traga.

Gjatë kontrollit në veturë janë gjetur dhe sekuestruar;

104 pako me vaj motorik, 4 fellnemercedes AMG, 6 goma të veturës.

“Provat e lartcekura janë proceduar sipas procedurave të parapara, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. Rasti është duke u trajtuar nga njësitet përkatëse policore të Drejtorisë Rajonale Kufitare Veri”,thuhet në komunikatë.

Të ngjashme