Bideni u thotë Demokratëve se do të qëndrojë në garë

Prishtinë | 08 Kor 2024 | 19:13 | Nga Ekonomia Online

Presidenti amerikan Joe Biden, u tha Demokratëve të Kongresit në një letër të hënën se ai do të vazhdojë ofertën e tij për rizgjedhje.

Ai këtë e bëri pavarësisht shqetësimeve në rritje në lidhje me aftësinë e tij mendore dhe qëndrueshmërinë e fushatës së tij.

“Dua që ju të dini se pavarësisht nga të gjitha spekulimet në shtyp dhe kudo, unë jam i vendosur fort për të qëndruar në këtë garë, për ta drejtuar këtë garë deri në fund dhe për të mposhtur Donald Trumpin”, shkroi Biden në letrën e marrë nga CNN.

“Çështja se si të ecim përpara është transmetuar mirë për më shumë se një javë tani. Dhe është koha që ajo të marrë fund. Ne kemi një punë. Dhe kjo është për të mposhtur Donald Trumpin. Kemi 42 ditë për Konventën Demokratike dhe 119 ditë për zgjedhjet e përgjithshme. Çdo dobësim i vendosmërisë ose mungesë qartësie për detyrën përpara vetëm e ndihmon Trumpin dhe na dëmton ne”, u shpreh tutje ai.

“Është koha për t’u bashkuar, për të ecur përpara si një parti e bashkuar dhe për të mposhtur Donald Trumpin”, shtoi Bideni.

Të ngjashme