Deputetja britanike flet me Kurtin për situatën: Folëm qartë për faktorët destabilizues

Prishtinë | 07 Qer 2023 | 14:56 | Nga Ekonomia Online

Deputetja e Parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar, Alicia Kearns ka njoftuar se ka biseduar në telefon me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Ajo njoftoi në Twitter se me Kurtin ka folur “lidhur me situatën në Kosovë, nevojën për deeskalim të tensioneve” dhe se kanë biseduar “qartë për faktorët destabilizues”.

Të ngjashme