“E kisha për nder që të bashkëpunoj me të”, Haradinaj kujton Rugovën në 17 vjetorin e vdekjes

Prishtinë | 21 Jan 2023 | 10:50 | Nga Ekonomia Online

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kujtuar ish-presidentin e ndjerë, Ibrahim Rugova në 17 vjetorin e vdekjes.

Haradinaj ka thënë se Rugova do të mbetet përjetësisht në kujtimet tona si njëri ndër personalitet kryesore që tërë jetën e tij ia kushtoi lirisë së vendit dhe i vuri themelet e shtetit tonë të pavarur.

“Presidenti historik Dr. Ibrahim Rugova do të mbetet përjetësisht në kujtimet tona si njëri ndër personalitet kryesore që tërë jetën e tij ia kushtoi lirisë së vendit dhe i vuri themelet e shtetit tonë të pavarur. E kisha për nder që të bashkëpunoj me të në ditët e para të lirisë e në një periudhë kritike të shtetndërtimit. Do ta kujtojmë gjithmonë me respekt shembullin dhe vizionin e tij”, shkruan Haradinaj.

Të ngjashme