Haradinaj kujton Haxhi Zekën dhe Isa Boletinin: Jane frymëzues për të dashur e vlerësuar lirinë dhe Atdheun

Prishtinë | 23 Jan 2023 | 09:28 | Nga Ekonomia Online

Ramush Haradinaj ka kujtuar më 23 janar Lidhjen e Pejës, e cila u formua në vitin 1988 në krye me Haxhi Zekën.

Ai tha se 23 janari i kujton Lidhjen e Pejës, e cila është njëra prej etapave më të rëndësishme të historisë së Kosovës.

Gjithashtu këtë datë ai e lidh edhe me heroin kombëtar Isa Boletinin.

“23 janari na kujton Lidhjen e Pejës, e cila është njëra prej etapave më të rëndësishme të historisë së Kosovës” tha Haradinaj.

Të ngjashme