Haradinaj nderon Zahir Pajazitin në 22-vjetorin e vdekjes së tij

Prishtinë | 31 Jan 2019 | 12:00 | Nga Besjana Bajrami Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga bashkëpunëtorë dhe familjarë të Heroit të Kombit, Zahiri Pajaziti, ka bërë homazhe te Shtatorja e Zahir Pajazitit, në Prishtinë, me rastin e 22-vjetorit të rënies së tij.

Me këtë rast, kryeministri Haradinaj duke kujtuar veprën e heroit Zahir Pajaziti, tha se janë bërë 22 vjet, por porosia e heronjve edhe sot është e freskët.

“Liria është e shtrenjtë, e çmueshme dhe do të kujdesemi që të jemi çdo herë në respekt të vlerave të lirisë sikur sot”, tha kryeministri Haradinaj.  

Kryeministri Haradinaj, të mërkurën mori pjesë edhe në Akademinë Përkujtimore në Junik, në 22-vjetorin e rënies së Heronjve të Kombit, Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu, në nderim të veprës së tyre.

Lexo më shumë:

Të ngjashme