Hovenier në përvjetorin e bombardimeve: Kujtojmë dhe nderojmë ushtarët e guximshëm që bënë sakrificë

Prishtinë | 24 Mar 2024 | 11:36 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier ka bërë homazhe te memoriali i ushtarëve të rënë të NATO-s, në 25-vjetorin e nisjes së fushatës së bombardimeve, së bashku me presidenten Vjosa Osmani.

Përmes një njoftimi të lëshuar nga ambasada amerikane, Hovenier ka thënë se iu ka bashkëngjitur Osmanit për t’i përkujtuar edhe dy shefa të urdhrit të Ushtrisë Amerikane.

“Sot iu bashkova presidentes Vjosa Osmani te memoriali për ushtarët e rënë të NATO-s. Përkujtojmë dhe nderojmë pjesëtarët shërbyes të guximshëm që bënë sakrificën e fundit, përfshirë këtu edhe Shefat e Urdhrit të Ushtrisë Amerikane, David Gibbs dhe Kevin Reichert”, ka thënë ai.

Të ngjashme