I akuzuar për abuzim seksual, vdes në burgun e Greqisë 36-vjeçari shqiptar

Prishtinë | 14 Pri 2024 | 10:49 | Nga Ekonomia Online

Delin Beqiri, 36 vjeç nga Bubullima e Lushnjës, ka vdekur në burgun e Koridhalos në Greqi. 36-vjeçari shqiptar ka qenë jashtë në oborrin e palestrës kur është rrëzuar.

Në vendngjarje ka mbërritur një ambulancë me ekipet e shpëtimit për ta dërguar në spitalin e Pireut, por ai vdiq, raportojnë mediat greke.

Vdekja e 36-vjeçarit shqiptar mund të jetë për shkaqe patologjike ose për përdorim të tepruar të drogës.

Beqiri u arrestua nga policia para rreth një muaji pas denoncimit për abuzim seksual. Ajo gjithashtu e denoncoi atë për përdorim dhe tregtim droge, vepra që kanë ndodhur në dijeninë e nënës së saj, shtetases Dhurata Shpata, 50 vjece, nga Bubullima e Lushnjes.

Të ngjashme