I premtoi martesë dhe kreu marrëdhënie seksuale me të, vajza raporton në Polici rastin

Prishtinë | 06 Qer 2023 | 09:03 | Nga Ekonomia Online

Një femër ka raportuar në Polici se ka kryer marrëdhënie seksuale me një person, i cili i kishte premtuar se do ta marrë për bashkëshorte, por që i njëjti kishte ushtruar dhunë fizike ndaj saj.

Rasti është raportuar në Polici ditën e hënë në stacionin policor të Malishevës.

“Më 05.06.2023 viktima femër kosovare ka raportuar se gjatë kësaj periudhe në intervale të ndryshme kohore ka kryer marrëdhënie seksuale me të dyshuarin mashkull kosovar i cili i kishte premtuar se do ta marrë për bashkëshorte, por i njëjti kishte ushtuar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj”, thuhet në njoftim.

Policia njofton tutje se, palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje. 

Të ngjashme