Interi pritet t’i blindojë me kontrata të reja drejtuesit Marotta dhe Ausilio

Prishtinë | 20 Qer 2021 | 12:33 | Nga Ekonomia Online

Interi thuhet se është afër konfirmimit të drejtorit gjeneral Beppe Marotta dhe drejtorit sportiv Piero Ausilio, të cilët pritet të nënshkruajnë marrëveshje të reja të vlefshme deri në vitin 2024.

Ndryshime të mëdha priten në Giuseppe Meazza këtë verë, pasi trajneri Antonio Conte u largua nga pozicioni pasi siguroi Scudetton e parë të klubit në 11 vjet.

Presidenti Steven Zhang po kërkon të ulë kostot në sezonin 2021-22, por Marotta dhe Ausilio janë vendosur të jenë në qendër të projektit të Nerazzurrëve.

Sipas gazetës Tuttosport, të dy drejtorët janë afër rinovimit me Interin dhe do të qëndrojnë në klub deri në vitin 2024.

Zhang do të mbështetet ende në kontributet e tyre themelore në tregun e transferimeve këtë verë.

Marotta u largua nga Juventusi pas mbi tetë vjetësh në tetor të 2018 dhe nënshkroi me rivalët e tyre të Interit në dhjetor të të njëjtit vit.

Ausilio filloi të punojë për Nerazzurrët si Menaxher i Akademisë në korrik të vitit 2005 dhe u promovua si menaxher i ekipit të parë në dhjetor të 2010.

46-vjeçari u bë drejtori sportiv në shkurt të 2014 dhe marrëveshja e re deri në vitin 2024 do ta çojë qëndrimin e tij më afër 20 viteve në Pinetina.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme