Ish-pjesëtari i FSK-së deklarohet i pafajshëm në gjykatë

Prishtinë | 16 Mar 2023 | 13:54 | Nga Ekonomia Online

Ish-pjesëtari i FSK-së Azem Kurtaj është deklaruar i pafajshëm në seancën gjyqësore që po mbahet për rastin e plagosjes së dy të rinjve në Shtërpcë, raporton T7.

Plagosja e dy të rinjve serbë që ishin duke bartur pemë të Krishtlindjes në Shtërpcë ndodhi në janar.

Mbrojtja e Kurtajt, kishte insistuar se caktimi i paraburgimit për të u bë nën presion dhe se rastit iu dha karakter ndëretnik pa kurrëfarë nevoje.

Të ngjashme