“Ishe e ëmbël dhe delikate”, i jepet lamtumira e fundit 19-vjeçares shqiptare që vdiq në aksidentin tragjik në Itali

Prishtinë | 12 Mar 2023 | 12:09 | Nga Ekonomia Online

Eralda Spahillari, 19-vjeçarja që humbi jetën në aksidentin tragjik në Itali është përcjellë për në banesën e fundit. Rreth 500 veta morën pjesë në ceremoninë mortore për t’i dhënë lamtumirën e fundit të resë shqiptare.

Gjatë ceremonisë mortore, shokët e klasës i dhuruan familjes së saj një album me fotot më të bukura të realizuara ndër vite me të, ndërsa lëshuan në ajër edhe disa tullumbace të bardhë në nderim të saj.

Ndërkohë, ditën e hënë do të përcillet për në banesën e fundit, 17-vjeçarja Barbara Brotto e cila po ashtu humbi jetën në aksidentin që ndodhi të shtunën e 4 marsit.

Të ngjashme