Kalon marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për trajtimin e ujërave të zeza në Ferizaj

Prishtinë | 16 Maj 2024 | 12:27 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Me 80 vota për ka kaluar marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për trajtimin e ujërave të zeza në Ferizaj, raporton Ekonomia Online.

Në mungesë të ministrit Hekuran Murati, prezantimin e këtij projektligji e bëri ministri Arben Vitia, i cili tha se kjo marrëveshje ka synim për të avancuar zhvillimin e vendit për një mjedis të pastër.

“Kjo marrëveshje është negociuar dhe finalizuar në kuadër të përpjekjeve të Kosovës për të avancuar zhvillimin e qëndrueshëm të vendit dhe në linjë me programin e qeverisë dhe vizionin për infrastrukturë të integruar në harmoni me mjedisin e pastër”, tha Vitia.

Të ngjashme