Komisioni për Legjislacion miraton disa raporte me amendamente nga Komisionet funksionale

Prishtinë | 16 Maj 2024 | 10:05 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit, të enjten ka miratuar një varg raportesh me amendamente nga Komisionet funksionale, raporton Ekonomia Online.

Fillimisht, komisioni ka votuar raportin me amendamente të Komisionit Funksional për Projektligjin për Shërbimet Private të Sigurisë, për Projektligjin për Agjencinë e Inteligjencës se Sigurisë dhe Mbrojtjes si dhe raportin me amendamente të Komisionit Funksional për Projektligjin për letërnjoftimin.

Të ngjashme