Konfiskohen mbi 30 mijë euro të padeklaruara në fshatin Bistricë

Prishtinë | 22 Jan 2023 | 14:49 | Nga Ekonomia Online

Me datën 22.01.2023 rreth orës 00:28 Njësia Speciale Operative përderisa po realizonin një pikë kontrolli në fshatin Bistricë kanë ndaluar veturën Skoda ngjyrë e zezë me targa të huaja me vozitës M.R (2003) shtetas i Serbisë. Gjatë kontrollit të veturës janë gjetur një sasi e konsiderueshme e të hollave në vlerë prej 30.870 euro të cilat personi i dyshuar i kishte të padeklaruara.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori kujdestar i krimeve të rënda i cili ka sygjeruar të inciohet vepra penale ‘’Mosdeklarim i pasurisë’’ dhe të konfiskohen të hollat.

Personi i dyshuar është liruar në procedurë të rregullt, njofton policia.

Të ngjashme