Urimi i veçantë i Dua Lipës për Ditën e Pavarësisë

Prishtinë | 17 Shk 2021 | 10:56 | Nga Ekonomia Online

Këngëtarja shqiptare që po pushton skenën botërore, Dua Lipa, e ka uruar Kosovën në ditëlindjen e 13-të të shpalljes shtet.

“Urime Dita e Pavarësisë Kosovë! 13 vite! Kurrë nuk do ta harroj momentin kur e shikoja në TV duke ndodhur derisa po jetoja në Prishtinë”.

“Drithërima, drithërima, drithërima të energjisë së qytetit! E paharruar… Krenare që po shoh sa shumë kemi arritur dhe sa larg mund të shkojmë!”, ka shkruar Dua në postimin e saj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme