Kurti bën homazhe pranë arkivolit të akademik Rexhep Ferrit

Prishtinë | 07 Qer 2024 | 12:21 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë homazhe pranë arkivolit të akademik Rexhep Ferri, pas akademisë përkujtimore që u mbajt për nderë jetës dhe veprës tij disa dekadëshe, raporton Ekonomia Online.

Kreu i ekzekutivit dhe shumë miq e bashkëpunëtorë të akademik Ferrit e kanë vlerësuar lartë jetën dhe veprën e tij, duke thënë se ai do të kujtohet edhe nga brezat që do të vijnë.

Akademik Ferri vdiq të enjten moshën 86-vjeçare.

Varrimi i tij bëhet sot në varrezat e Prishtinës.

Të ngjashme