Kurti dhe Murati udhëtojnë drejt Londrës, marrin pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor

Prishtinë | 23 Shk 2024 | 21:45 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Londër të Mbretërisë së Bashkuar.

Ai, së bashku me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, do të marrë pjesë në Samitin për Investime në Ballkanin Perëndimor 2024.

Ky samit është organizuar nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim.

Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një komunikate për media.

Samiti do të mbahet të hënën më 26.02.2024, ka njoftuar Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim.

“Ngjarja do t’i bëjë bashkë 6 kryeministrat e shteteve të Ballkanit Perëndimor, po ashtu edhe investitorët ndërkombëtarë meqëllim për të nxjerrë në pah investimet potenciale dhe mundësit biznesore në regjion, dhe të promovohen projektet rajonale ndërkufitare”, thuhet në komunikatën e BERZH-it.

Të ngjashme