Kurti pjesë e ceremonisë së vënies së gurthemelit të Shkollës së Mesme Ekonomike në Podujevë

Prishtinë | 07 Qer 2024 | 12:15 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të marrë pjesë në ceremoninë e vëniës së gurthemelit për ndërtimin e objektit të Shkollës së Mesme Ekonomike “Isa Boletini” në Podujevë.

Sipas njoftimit, ceremonia mbahët këtë të shtunë.

Pos kryeministrit, aty merr pjesë edhe kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci dhe deputetë të Kuvendit të Kosovës e zyrtarë komunalë.

Projekti për ndërtimin e objektit të Shkollës së Mesme Ekonomike financohet nga buxheti komunal. Kontrata është dyvjeçare, kurse vlera e projektit është 2,566,649.05 euro.

Të ngjashme