Kurti voton në zgjedhjet brenda LVV-së: Urime e gëzuar të gjithëve

Prishtinë | 25 Sht 2022 | 10:53 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti ka votuar në zgjedhjet e brendshme të LVV-së, ku ai garon për kreun e kryetarit të këtij subjekti politik.

Ai ka falënderuar  të gjithë anëtarët e partisë së tij për punën që kanë bërë deri më sot.

“Sot është ditë e demokracisë në LVV. Në 46 degë të Vetëvendosjes mbahen zgjedhje për kryetar të lëvizjes, strukturës, rinia për LVV dhe gratë për LVV. Urime e gëzuar të gjithëve”, tha shefi i qeverisë para gazetarëve.

Të ngjashme